Choď na obsah Choď na menu
 


viete ze

29. 5. 2011

...je o ňu vyšší záujem na Slovensku než je európsky priemer?

Záujem o módu je na Slovensku o takmer desatinu vyšší ako európsky a americký priemer.

Čo je v móde dôležité
Obliekať sa podľa najnovšej módy je dôležité pre 41 percent ľudí. Vyplýva to z marcového prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorý realizovala na vzorke tisíc respondentov vo veku od 15 do 79 rokov.
Aktuálne módne hity sledujú predovšetkým tínedžeri. Oblečenie podľa najnovšej módy je dôležité pre 78 percent mladých, väčšina z nich ho aj nosí. Móde pripisuje veľký význam aj 61 percent ľudí vo veku od 20 do 29 rokov. Podľa módnych trendov sa oblieka každý druhý tridsiatnik. Starší ľudia záujem o módu postupne strácajú.

Topánky musia byť IN
Na módne trendy dbajú Slováci predovšetkým pri kúpe topánok, džínsových nohavíc a športového oblečenia. Moderné topánky sú najdôležitejším druhom oblečenia pre každého piateho Slováka. Zvlášť u žien však zvíťazili tričká a blúzky, až po nich topánky. Značkové módne oblečenie nakupuje vyše tretina respondentov, najčastejšie ľudia do 40 rokov. Ide najmä o topánky, džínsové nohavice, športové módne oblečenie, tričká a blúzky. Ženy si rady doprajú aj značkové doplnky a kabelky. Slováci nachádzajú inšpiráciu hlavne u priateľov, známych a rodinných príslušníkov. Ženy vyhľadávajú módne trendy najmä v módnych časopisoch. Približne tretina opýtaných si všíma novinky v nákupných centrách, televízii a reklamných spotoch. Päť percent ľudí sa inšpiruje internetom, pričom sledujú, čo si obliekajú celebrity.


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.