Choď na obsah Choď na menu
 


Moda na leto a jar

10. 5. 2011

Po depresívnej zime sa tešíme na teplú jar a ešte teplejšie leto. S týmto obdobím sú spojené aj jasné, ba až krikľavé farby. Na nadchádzajúcu jar a aj leto, pre nás návrhári pripravili kolekcie v tlmených, jemných a miernych farbách. Poďme sa teda spolu pozrieť, aké farby si vybrať, aby sme na jar boli in.

Oranžová
Missoni, Marc Jacobs či Alberta Ferretti nám ponúkajú energickú oranžovú. Niektorí, ako Prada však vyrukovali so sýtejším odtieňom na celách dlhých až po zem či krátkych šatách, iní, napríklad Max Azria vsadili na jemnejšiu oranžovú. Dokonca ju kombinujú s čiernou či béžovou.

Purpurová
Aj krásna purpurová bude túto jar a leto in. Môže byť tmavšia, až skoro do modra, ale aj svetlejšia, do ružova. Trochu ružovej mal vo svojej kolekcii Christian Dior či Tommy Hilfiger. Najčastejšie túto farbu používali na jemných letných šatách.

Biela
Ale veď tá je tu každé leto! Áno, ale tentokrát na košeliach, nohaviciach a jemných tenkých šatách.

Svetlozelená a svetlošedá
Svetlozelená je akýsi pozostatok po vojenskom štýle, ktorý tu bol túto zimu. Určite nič nepokazíte svetlozelenými jemnými šatami previazanými tenkým koženým opaskom. Rovnako môžete vyskúšať aj svetlosivé šaty.

Žltá
Mnoho návrhárov malo vo svojich kolekciách aj žltú, a to od jemnej až po citrónovožltú. Na šatách, či už krátkych, alebo dlhých až po zem…

Námornícka modrá
Aj táto farby bude in túto jar a leto. Avšak niektorí návrhári ako Prada zvolili sýtejší odtieň, iní ako Calvin Klein stavili na jemnejšie odtiene modrej.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.